W sobotę 25 sierpnia br. w Warszawie, a dokładnie w Parku Sowińskiego na Woli, odbył się Mazowiecki Dzień Działkowca, w którym udział wzięli również przedstawiciele płockiej delegatury rejonowej wraz z działkowcami z Płocka i Gostynina.  Początkowo pogoda nie zachęcała do wyjazdu, ale nie mogło nas zabraknąć w tym ważnym dniu. A na miejscu atmosfera okazała się wspaniała, działkowcy wzajemnie się pozdrawiali i witali. Dało się poczuć ten działkowy klimat i jedność w Okręgu.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: p. Zdzisław Śliwa – wiceprezes Krajowej Rady PZD, p. Izabela Ożegalska – sekretarz KR PZD, p. Piotr Gadzikowski – prezes okręgu toruńsko – włocławskiego oraz przedstawiciele samorządów i instytucji. Z wielką uwagą wysłuchano krótkiego, ale za to bardzo ciekawego wykładu p. Krzysztofa Podlewskiego – prezesa OM PZD, w którym zwrócił uwagę na liczne problemy ogrodów, ale i wzloty ukazujące właściwy sens istnienia działek.

Następnie wręczono odznaczenia związkowe, nagrody w konkursach okręgowych, podziękowania i wyróżnienia. Po części oficjalnej czas miło wypełniały zaproszone zespoły, a do tańca porwał zebranych zespół Partita i DJ Wika. To było bardzo budujące spotkanie. Oby takich więcej.

ZOBACZ RELACJĘTUTAJ            FOTOGALERIATUTAJ