Dbanie o bezpieczeństwo oraz ochronę naszych działek i ogrodu jest sprawą niezwykle ważną. Niekiedy temat ten jest poruszany przez zarządy ROD i samych działkowców. I nic w tym dziwnego, gdyż każdy troszczy się o swoją działkę, swoje mienie i ogród.

Z tej podstawowej zasady skorzystali działkowcy ROD Goździk w Płocku, którzy na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym zaakceptowali wniosek zarządu dotyczący budowy monitoringu wizyjnego w ogrodzie. Zarząd wielokrotnie podkreślał, że wspólnymi siłami należy troszczyć się o ogród, w tym też o bezpieczeństwo. „Skorzystaliśmy z zapisów regulaminu ROD, w którym to na zarząd nakłada się obowiązek działania na rzecz bezpieczeństwa w ROD (…)” – wyjaśnił Prezes Zarządu Marcin Werner.

Tak się zatem stało… W ogrodzie pojawiło się 11 kamer, które monitorują wszystkie wejścia, wyjścia, bramy, furtki, miejsca składowania śmieci oraz część głównych alej ogrodowych. Monitoring możliwy jest również w nocy. Wysokiej jakości obraz zapisywany jest na specjalnym rejestratorze, a członkowie zarządu mają również rzeczywisty podgląd w swoich telefonach, korzystając z odpowiedniej aplikacji w każdym czasie.

ZOBACZ MONITORINGTUTAJ

To kolejna inwestycja w płockim „Goździku”. Cieszy fakt, że prężny zarząd coraz bardziej unowocześnia ogród, dzięki czemu staje się on bardziej funkcjonalny i przyjazny działkowcom na miarę XXI wieku. Po częściowo przeprowadzonej modernizacji skrzynek energetyczno – rozdzielczych oraz po zamontowaniu latarni w części głównych alej, ROD „Goździk” tym razem postawił na bezpieczeństwo.

„Mamy nadzieję, że te inwestycje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa. Chcemy też, aby ogród służył jak najlepiej naszym działkowcom, ich rodzinom i przyjaciołom. Chcemy dalszego rozwoju naszego ogrodu. Mamy ambitne plany, które w przyszłości będziemy starać się realizować, przy akceptacji działkowców” – zaznacza Prezes Zarządu.

Rodzinny Ogród Działkowy „Goździk” w Płocku jest prężnie rozwijającym się ogrodem. W czasie niecałych dwóch kadencji, dzięki staraniom Zarządu i ich ogromnemu zaangażowaniu Prezesa Marcina Wernera, w ogrodzie wymieniono wszystkie bramy i furtki wejściowe, powymieniano tablice ogłoszeniowe, zadbano o bezpieczeństwo energetyczne przeprowadzając modernizację skrzynek energetyczno – rozdzielczych (część jeszcze do realizacji), wymieniono fragmenty ogrodzenia zewnętrznego, postawiono nowe biuro kontenerowe, zakupiono sprzęt komputerowy, uporządkowano i stworzono nową archiwizację dokumentów źródłowych ogrodu i działkowców, pobudowano nowe altany śmietnikowe oraz wykonano wiele mniejszych, ale jakże ważnych i przydatnych prac w ROD. Nieodłączną decyzją będzie również zakup programu komputerowego DGCS PZD SYSTEM celem wprowadzenia go do użytku w ogrodzie. Niedługo czeka na realizację ogromna inwestycja ogrodowa związana z wymianą wodociągu. Zarząd ROD jest w trakcie zbierania środków na ten cel.

Wiele z dotychczasowych prac zostało wspartych dotacją Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD, co z pewnością jest dużym wsparciem dla każdego ogrodu. Dzięki tym środkom może być zrealizowanych wiele zadań inwestycyjno-remontowych, służącym działkowcom i poprawiających jakość korzystania z działek.

Edward Siekierka
Przewodniczący
Komisji Rewizyjnej
ROD Goździk w Płocku